Výborné výsledky v jazykových soutěžích

Konec minulého týdne se nesl v duchu soutěží v anglickém jazyce. Během dvou dnů jsme vyslali do světa celkem tři týmy žáků, kteří měli za úkol reprezentovat naši školu na třech soutěžních kláních. A nutno říct, že se jim reprezentace podařila skvěle!

Největší úspěch si připsal rovnou nejmladší soutěžící, Andy z 5. B, kterému se podařilo v soutěži Oxford Illustrator na ZŠ K. Pokorného vytvořit k anglicky psanému textu natolik povedenou ilustraci, že si odnesl 1. místo v I. kategorii. V dalších kategoriích vytvořily krásná díla Kája ze 7.C a Naty z 8.A. Ačkoliv se v záplavě soutěžících holkám nepodařilo probojovat na přední příčky, soutěž si i tak užily!

Ve stejnou dobu kdy naši nadějní ilustrátoři tvořili svá díla, se na Wichterlově gymnáziu odehrávala již tradiční soutěž Globetrotter. Zde Kuba, Filip a Šimon z 8. C dokazovali své hluboké znalosti o Spojených státech amerických. Ale nešlo pouze o vědomostní test, chlapci se museli popasovat také s hudební poznávačkou, poslechem nebo únikovou hrou. Na konec si poslechli přednášku na téma Jak cestovat po USA. A výsledky? Nejlépe si vedl Kuba, kterého dělilo od třetí příčky jen pár bodů. Načerpané zkušenosti kluci jistě využijí v příštím ročníku.

Nejpočetnější tým osmi vybraných žáků 7. – 9. ročníku zamířilo na SOŠ AHOL, která pořádala jazykově-vědomostní soutěž AHOL’s Amazing Race. Kromě jazykových dovedností žáci předvedli, jak zdatní jsou v čtenářské, logické nebo finanční gramotnosti, týmové spolupráci a kolik toho ví o vědě, vědcích, vynálezcích a moderních technologiích. Všichni si vedli skvěle, ale nakonec se museli spokojit pouze s bramborovou medailí. V rámci jednotlivců si však obrovskou pochvalu zaslouží zejména Vilém z 9. A, který se umístil na krásném 2. místě.

Výhercům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za reprezentaci školy.

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba