Projekt žákovské rady „Učíme se etiketě aneb co se v mládí naučíš…“

Žákovská rada naší školy uspěla s projektovou žádostí v rámci projektu žákovských parlamentů „Bo nám to není jedno“, který vznikl na základě spolupráce statutárního města Ostravy, Parlamentu dětí a mládeže Ostrava a Střediska volného času Korunka.

Naši žáci pod vedením spolužaček z devátého ročníku Tamary Elizabety Adamové a Nely Mílkové navrhli projekt potřebný pro naši školu, připravili plán jeho realizace a požádali město o financování z rozpočtu statutárního města Ostravy v Oblasti participativních rozpočtů ŽP škol.

Výsledný návrh projektu „Učíme se etiketě aneb co se v mládí naučíš…“ uspěl v konkurenci 19 škol a my získali dotaci ve výši 13 tisíc Kč. Projekt navazuje na dřívější tradici školy s cílem rozvíjet kulturní a měkké kompetence členů Žákovské rady (komunikace, umění řešit problémy, plánování a organizace akce i zlepšování prezenčních dovedností), vzdělat žáky školy v oblasti etikety a podpořit talentované žáky. Projekt má velký potenciál ke zlepšení klimatu školy a stmelení kolektivů. Aktivity probíhají od ledna, vrcholem bude celoškolní ples žáků školy. 

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba