Čokoládová vařečka je naše

Gastronomická soutěž O čokoládovou vařečku, jejíž 23. ročník se odehrál 19. ledna 2023 na Střední škole společného stravování v Ostravě-Hrabůvce, je určena mladým nadšeným kuchařům amatérům ze základních škol. V době, kdy si stále více diváků získávají různé pořady o vaření, kdy řady fanoušků sledují klání kuchařů  Masterchief, je tato soutěž pro mladé jistě velmi přitažlivá. Bohužel je zatím jedinou soutěží tohoto druhu v Moravskoslezském kraji.

Své kulinářské umění tu předváděli žáci 7. až 9. ročníku z 10 základních škol. A co je čekalo? Připravit v časovém limitu 4 porce teplého pokrmu s přílohou, ovšem místo masa měli použít zdravější zeleninu. Soutěžící měli k dispozici surovinový koš a pomocníka jim dělal žák 3. ročníku učebního oboru Kuchař-číšník.

Čtyřčlenná odborná porota hodnotila nejen dodržování technologických postupů a časového limitu, hygienu při práci, ale především chuť, nápaditost a celkový vzhled připravovaného pokrmu.

Naši školu zastupovali tři osmáci, Vilém Vymazal, Štěpán Exner a Marie Barabášová. Vaření patří mezi jejich oblíbené činnosti ve volném čase, rádi překvapují své rodiny zajímavými a chutnými jídly. Jejich dovednosti oceňuje i učitelka pracovních činností Eva Reimerová, která pracuje s žáky v předmětu Příprava pokrmů. Samotnou přípravu na soutěž žáci absolvovali přímo ve školní kuchyni pod vedením profesionálů. A vyplatilo se.

Nelehký úkol úspěšně zvládli a Vilém Vymazal si za své rizoto s lesními houbami a parmezánem dokonce odnesl 1. cenu, čokoládovou vařečku v podobě dortu, a další ceny.

Všem třem žákům přejeme, aby gastronomie zůstala i nadále jejich zálibou a svými kulinářskými výtvory oblažovali své blízké. Třeba se jejich koníček stane i jejich budoucím povoláním. Poděkování patří i do školní kuchyně za rady trenérky Dany Nosaczynské i všem ostatním, kteří se na přípravě podíleli.

Opět se potvrdilo, že když ve škole všichni táhneme za jeden provaz, máme výsledky.

 

 

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba