Exkurze k volbě povolání ve společnosti Škoda-Ekova

V úterý 15. 3. 2022 se vybraní žáci 8. ročníků se zájmem o studium technických oborů vydali do společnosti Škoda-Ekova v Ostravě-Martinově, aby se zde zúčastnili exkurze k volbě povolání. Exkurze byla zaměřena na odborné pozice (elektromechanik,  elektrikář, zámečník, stolař, lakýrník), ale žáci se seznámili i pozicemi, jako je plánovač výroby nebo personalista. 

Firma, jejímž původním majitelem byl Dopravní podnik Ostrava (DPO), se soustředí na servis, modernizaci a opravy vozidel hromadné dopravy a také se zde vyrábějí nové tramvaje typu Škoda T39 pro Ostravu. 

Žáci se prošli areálem firmy, navštívili výrobní halu, kde viděli různé fáze výroby tramvají či modernizaci a opravy tramvajových vozů, Také navštívili další pracoviště, kde si vyslechli  jednotlivé mistry a vedoucího výroby. Na závěr exkurze si žáci prohlédli elektrobus a mohli se posadit i za volant. Exkurze se žákům velice líbila a hodnotili ji jako velice zajímavou.

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba