Dotkni se vesmíru

Vybraní žáci naší školy se zájmem o astronomii, fyziku a zeměpis pracují už od jara v projektu Dotkni se vesmíru. Ten umožnil každému z celkem 45 týmů školáků a studentů z celé republiky vypustit svůj vlastní stratosférický balón k hranicím vesmíru a pořídit unikátní fotografie zakřivení Země z výšky 30 kilometrů.  Projekt má za cíl ukázat školám a široké veřejnosti metody vzdělávání STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) a docílit toho, aby se vědecké projekty, aktivity, pokusy, experimenty a bádání staly přirozenou součástí našeho vzdělávacího systému.

Žáci naší školy sestavili tým pátračů Sekáči, který byl během podzimu nápomocen v pátrání po vypuštěných sondách hned několika školám. Součástí naší pomoci byla i přímá účast na vypuštění a měření sondy v Praze – Libuši na půdě ČHMÚ.

Žákům patří pochvala za zapojení a aktivní účast v projektu, který byl součástí Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy , jež podporuje talentované žáky a žáky se zájmem o přírodovědné předměty.

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba