Prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže

Po dlouhém období distančního vzdělávání chceme v novém školním roce v oblasti prevence rizikových projevů u dětí a mládeže podpořit především obnovu klimatu ve škole, v jednotlivých třídách, v nichž zákonitě došlo k odtržení dětí z kolektivu vrstevníků. Projekt, který bude realizován průběžně od září 2021 do srpna 2022, bude financován z poskytnuté účelové neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, dále se bude podílet na financování škola i zákonní zástupci žáků. Celková částka projektu je  147 300 Kč, dotace pokrývá 54,3 % plánovaného rozpočtu.

Preventivní aktivity zaměříme na oblast duševního zdraví jedince, posílení sociálních vztahů v kolektivu vrstevníků, pozitivní vyladění kolektivu třídy, zvládnutí plnění školních nároků, zejména po náročné a rozdílné práci při dlouhodobé on-line výuce, znovu nastavení pravidel soužití třídy, podporu vzájemných vztahů, zájmů jeden o druhého a na antistresové aktivity.

Projektu se budou účastnit žáci 2. – 9. tříd, včetně zákonných zástupců, pedagogů a odborných pracovníků. Připravena jsou témata vedoucí ke snížení rizikového patologického chování žáků a ke zlepšení komunikace rodiny a školy. V průběhu září a října se uskuteční projektové dny.

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba