Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Úspěchy našich žáků na olympiádách v humanitních předmětech

Na podzim loňského roku proběhla školní kola olympiády z dějepisu a z českého jazyka. Prvního z nich se zúčastnilo 10 žáků a druhého 13 žáků osmých a devátých tříd.

Ze školního kola do okresního postoupil Matyáš Ondris z 9. B, již druhým rokem nás reprezentoval a mezi 45 účastníky základních škol a gymnázií se probojoval svými znalostmi z novodobých dějin až na 11. až 12. místo.  Chtěla bych zde pochválit i další účastníky, i když zatím jen školního kola, kteří se s novodobými dějinami v hodinách zatím nesetkali a vše o období mezi roky 1880 až 1920 si pečlivě nastudovali. Jedná se o žáky osmých tříd – Julii Kuchtovou a Denise Poštulku.

V pondělí 20. 1. 2020 soutěžila děvčata z 9. C, vítězky školního kola olympiády z českého jazyka, v okresním kole. Loňská účastnice okresního kola Ivana Verešová byla výborná i letos. Za svou slohovou práci získala stejný počet bodů jako letošní vítěz z Matičního gymnázia v Ostravě a celkově dosáhla
na 14. – 18. místo. Další soutěžící, Klára Sumarová skončila na 50. – 54. místě mezi stovkou soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií.

Můžeme říci, že naši žáci v okresní konkurenci obstáli velmi dobře a touto cestou jim děkuji.

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>