Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Anglicko-německá soutěž One, zwei

Úterý 3. prosince 2019 se neslo ve znamení cizích jazyků. Na Sekanince se totiž konal první ročník anglicko-německé soutěže One, zwei. Do té se přihlásilo celkem 8 škol, včetně dvou víceletých gymnázií. Žáci, rozdělení do čtyřčlenných týmů, se museli popasovat s celou řadou zajímavých úloh, které testovaly jak jazykové znalosti, tak vědomosti z oblasti kultury, logiky a historie. Zúčastnění si vyzkoušeli kvízy z reálií anglicky a německy mluvících zemí, poslechová cvičení, ale i např. Einsteinovu hádanku či vánočně naladěný komiks. Všechny úkoly byly kombinací obou zmíněných jazyků a měly za cíl poukázat na jejich společné kořeny, upevnit spolupráci v týmu a taktéž účastníky pobavit.

Pomyslnými vítězi z řad gymnazistů se stalo Wichterlovo gymnázium, jež bodově předstihlo stejně sympatický tým z Gymnázia Olgy Havlové. Mezi základními školami vyhrála ZŠ Hrdličky, a to před ZŠ Dětskou a domácím týmem ze Sekaninky.

Jsme rádi za hojnou účast a doufáme, že si všichni kromě cen odnesli i pěkné vzpomínky.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>