Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Sekaninka opět bodovala!

Na začátku prosince se vybraní deváťáci, zúčastnili 10. ročníku Ekokonference, kterou pořádá Gymnázium Olgy Havlové. Již potřetí jsme byli součástí této zajímavé soutěže, která je vždy na odlišné téma. Letos jsme zpracovávali problematiku vodních biotopů a věnovali jsme se Plesenskému potoku. Naši žáci – Míša, Iva, Dan a Tomáš se již několik let se zájmem věnují různým přírodovědným soutěžím a jsou v nich úspěšní. V rámci projektu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy, který probíhá 4. rokem na naší škole se spolu s dalšími nadanými žáky účastní různých přírodovědných aktivit na středních i vysokých školách, jezdí a poznávají zajímavá místa nejen v rámci našeho regionu a tráví čas s odborníky z praxe. Díky tomu mohli letos na Ekokonferenci zazářit a dostat se na stupeň nejvyšší. Toto ocenění jim náleží právem, za jejich cílevědomou práci a snahu. Minulý ročník žáci přislíbili, že do roka vysadí strom na naučné stezce z Dobroslavic do Děhylova a tento slib splnili dokonce dvakrát – pomohli vysadit 2 břízy bělokoré. Tento rok po spolupráci s odborníky – místním hajným p. Šloncem a předsedou rybářského svazu p. Kubalou opět příslíbili svoji účast na aktivitách v přírodě. Na jaře se chtějí podílet na vysazování plůdků pstruha potočního v Plesenském potoce. Kromě toho se naši badatelé věnují také mladším spolužákům a v rámci letošní soutěže mají připravenou hodinu laboratorních prací pro žáky 6. ročníků na téma Korýši v planktonu Plesenského potoka. Jsme na naše žáky hrdí a je s nimi radost pracovat.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>