Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Důležité upozornění ke sběru citrusové kůry

Firma Matheo s.r.o. nám vypověděla výkup pomerančové, mandarinkové a citrónové kůry z provozních důvodů. Výkup přebírá pan Vladimír Fröhlich – Nákupna léčivých rostlin z Písku.

Nový odběratel vykupuje pouze kůru z pomerančů a citrónů. Co je pro nás nové, že neodebírá mandarinkovou kůru, kterou jsme sbírali doposud, proto ji, prosíme, nemíchejte do pomerančové kůry, jak jste byli zvyklí. Všechna kůra z citrusů musí být dobře vyčištěna od středových částí. Stále se setkáváme se sběrači, kteří nerespektují podmínky sušení kůry a zkouší dokonce odevzdávat i kůru z pomela. Jakákoliv takto špatně usušená kůra nebude brána k vážení. Doporučujeme kůru skladovat v papírových taškách, uchovat ji v suchém místě a průběžně sledovat, zdali není plesnivá či napadena škůdci. Sběr by se měl uskutečnit v březnu 2020. Bližší informace dostanete prostřednictvím plakátů, webových stránek a FB školy.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>