Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Exkurze žáků 9. tříd do firmy

Tento školní rok je pro žáky 9. tříd velmi významný, protože se rozhodují, jakou cestou se v životě vydat, jaké si zvolit povolání a na kterou školu si podat přihlášku. Ve čtvrtek 17. října se proto vybraní žáci 9. tříd v rámci jejich profesního rozhodování zúčastnili exkurze do firmy Railsformers s.r.o v areálu Moravskoslezského inovačního centra Ostrava. Tato firma se zabývá komplexním řešením v oblasti  IT (tzn. vytváří webové prezentace, mobilní aplikace, e-shopy, spravuje sítě a bezpečnostní data a pomáhá firmám zefektivnit jejich marketing a další).

Žáci si nejprve prohlédli prostory firmy, pak jim majitel firmu Railsformers představil. Poté se formou prezentace dověděli, co obnáší práce IT specialisty, správce sítě nebo co znamená profese web designera. Na závěr exkurze byl pro žáky připraven zajímavý workshop. Daná problematika všechny velice zaujala. Žáci měli na závěr mnoho podnětných dotazů a z exkurze si odnesli spoustu zajímavých a užitečných informací nejen ze světa práce.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>