Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Badatelé opět v akci!

První říjnový víkend strávili naši mladí badatelé z 6. – 9. tříd celý víkend v přírodě. Navštívili Dům přírody Litovelského Pomoraví Sluňákov, který se nachází pár kilometrů za Olomoucí. Tato nízkoenergetická stavba je krásně zabudovaná do místní krajiny, využívá principů solární architektury a mechanického větrání se zpětným získáváním tepla.

V okolí se nachází spousta míst k pozorování přírody – naši badatelé prováděli hydrobiologický průzkum místních tůní, určovali bezobratlé i drobné obratlovce, poznávali zajímavé dřeviny a zúčastnili se večerního pozorování noční oblohy. Nejvíce je však zajímala skutečnost výskytu našeho velkého hlodavce bobra evropského. V této lokalitě viděli jeho hrady i klouzačky, které si buduje, ale při nočním pozorování svůj úkryt neopustil. V neděli jsme pak mohli obdivovat výpěstky našich zemědělců, mykologické sbírky, včelařské produkty a tropické i subtropické druhy rostlin na podzimní výstavě Flóra Olomouc. Víkend se vydařil!!!

Akce proběhla v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy pro rok 2019 a 1. čtvrtletí 2020 na projekt „Talentárium na druhou“, jež podporuje talentované žáky a žáky se zájmem o přírodovědné předměty.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>