Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Zahrada je hra – „Můj první podnik“

15. května proběhl v hale naší školy dlouho očekávaný jarmark zvaný „Jarní zaHRÁTKY“. Už od první minuty po zahájení jarmarku se hala průběžně zaplňovala zájemci o jarní zahradnické produkty. Počáteční nervozitu dětí brzy vystřídalo nadšení z prodeje. Chvíli před ukončením jarmarku už skoro nebylo co prodávat, což žáci vynahradili příchozím slevou na svých výrobcích.

Při dalším společném setkání našich malých podnikatelů je čeká práce na zahradě, kde budou zasázeny zbylé sazenice rajčat a dýní. Další náplní jejich setkání bude počítání tržby, vyhodnocení svého snažení a vytvoření závěrů, kterých by měli využít při další akci, konané tentokrát v říjnu a zaměřené na produkty, které nabízí podzimní období. Zahradnické zkušenosti se pokusí načerpat také při návštěvě Střední zahradnické školy v Ostravě, kde je pro ně připraven workshop a komentovaná prohlídka Parku zahrad.

 

Mgr. Hana Kvasničková

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>