Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

LET´S PLAY WITH ENGLISH

V pátek 26. dubna se 4 žáci naší školy zúčastnili anglické soutěže „Let´s play with English“ uspořádané na ZŠ v Ostravě-Porubě, na ulici Aleše Hrdličky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, přičemž každá měla své vlastní úkoly. Obtížnější varianta soutěže – červená – byla připravena pro žáky, kteří se anglickému jazyku věnují ve škole více než je obvyklé. Jednodušší varianta – modrá byla přichystána pro běžné čtvrté ročníky základních škol. Soutěž byla zaměřena na čtenářskou gramotnost žáků, a to v obou jazycích. Zadání úkolů byla v češtině, jejich plnění již v angličtině. Důraz byl kladen na práci s textem, žáci si mohli osahat anglické knížky, přečíst si články z časopisů, z nichž vyhledávali informace, doplňovali chybějící slova do textu, rozhodovali o pravdivosti tvrzení, nechybělo ani poslechové cvičení, hry se slovíčky a mnoho dalších úkolů. Vlastní soutěžení trvalo 90 minut, červené týmy plnily 9 úkolů, modré jich měly 11. Naši žáci pracovali na modré variantě a celkově obsadili pěkné 5. místo.

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>