Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Zahrada je hra

Na oknech naší školy se zelenají různé rostlinky a sazeničky,

o což se zasloužily děti přihlášené do projektu „2019 na Sekanince“, který je financován z rozpočtu statutárního města Ostravy. Jeho první část se nazývá „Můj první podnik“. Vybraní žáci čtvrtých tříd si založili své vlastní firmy, ve kterých se snaží o to, aby na prodejním jarmarku získali co nejvíce zájemců o své produkty. Ale nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Příprava takového jarmarku je docela složitá záležitost. Žáci se nejprve museli seznámit s pojmy finanční gramotnosti, jakými jsou například příjmy, výdaje, zisky, ztráta, marže, konkurence, sponzor a spoustu dalších. Vyzkoušeli si vyplnit jednotný registrační formulář, který by jim měl zaštiťovat jejich živnost. V neposlední řadě museli vytvořit fiktivní bankovky, aby tak mohli zjistit, jak se jim podařilo odhadnout, o co je na trhu v jejich oboru zájem, a zda jejich výrobky půjdou vůbec na odbyt! Nikdo z nich si totiž nepřeje, aby jejich firma zkrachovala. A všechno se to rozhodne 15. května, kdy se tento jarmark zvaný „Jarní zaHRÁTKY“ (neboť si tady žáci hrají a zároveň zahradničí) v hale naší školy od 15.00 do 17.00 hodin uskuteční. Zvaní jste všichni, kdo jste zvědaví, jak se s tímto úkolem naše děti vyrovnají.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>