Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Ze třídy vynálezců až na tržiště nápadů

Žáci 8. tříd absolvovali v prvním pololetí tohoto školního roku týdenní motivační program pro podporu technické tvořivosti v rámci holandské licence Kids and Science. Jde o program, který se soustřeďuje na aktivní roli dětí při tvorbě vlastních nápadů. Třídu vedou zkušení lektoři, kteří podle metodiky „odhal – zkoumej – inovuj“ přivedou žáky k tvorbě a realizaci vlastních technických nápadů. Cílem programu je rozvíjet technickou tvořivost žáků, jejich prezentační dovednosti, zkušenost s týmovou prací i schopnost formulovat a prezentovat svoje nápady a myšlenky a vysvětlit je ostatním.

Se svými vynálezy se žáci dostali až na Tržiště nápadů, soutěžní přehlídku dětských vynálezů. Konala se v polovině března v atriu Centra podpory inovací VŠB – Technické univerzity Ostrava. Před odbornou porotou i návštěvníky představili své vynálezy a tým 8.A získal Cenu publika a tým 8. B první cenu v kategorii Za nejlepší prezentaci. Jen tak dál.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>