Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Škola v přírodě 4. tříd

Škola v přírodě pro 4. ročník se uskutečnila v Jeseníkách v první polovině března 2019 v Karlově – Malé Morávce, v hotelu Kamzík. Zúčastnilo se jí 74 žáků ze 4. ročníku, což je 96%.

Většinu času děti trávily v přírodě, a to jak v dopoledních, tak i odpoledních hodinách.  Nejraději trávily čas stavěním domečků pro skřítky, stavěním sněhuláků a jiných stavbiček ze sněhu, koulováním či hledáním pokladu. Zvládly i dlouhé až osmikilometrové procházky krásnou jesenickou přírodou.  A ještě stihly několikrát navštívit hotelový bazén a tělocvičnu, kde se konaly turnaje ve vybíjené či oblíbené diskotéky. Večerní program byl také různorodý: hrály se deskové a logické hry, luštily se hádanky a kvízy, vyráběly se různé dárky.

V rámci celodenního výletu, který proběhl ve čtvrtek 7. 3., jsme navštívili velmi zajímavou prohlídku výroby ručního papíru ve Velkých Losinách a vlastivědné muzeum v Šumperku, kde se děti vyřádily u retrogamingu. Další naplánovaný výlet na Praděd jsme ale museli odvolat s ohledem na počasí, neboť podle předpovědi tam hrozil vítr o síle orkánu.

Hotel nabízel krásné ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Se stravou byly děti také spokojeny, zvláště pak se snídaněmi, které byly ve formě rautu. Obědy i večeře dětem vesměs chutnaly, o čemž svědčily jejich žádosti o přídavek. Při závěrečném hodnocení si každý z dětí odnesl malou odměnu za splněné úkoly a soutěže. Jak moc se dětem ve škole v přírodě líbilo, se můžeme dočíst také v dubnovém čísle školního časopisu Úpss.

Mgr. Hana Kvasničková, vedoucí ŠvP

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>