Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Velvyslankyně EUM v naší škole

Dne 17. 1. 2019 na naší škole proběhl Den mexické kuchyně organizovaný Asociací školních jídelen České republiky. Jsme velmi rádi, že jsme v tento den mohli na půdě školy v naší obci, městě a kraji, přivítat tak významného hosta, jakým je paní velvyslankyně Mexika v České republice, její excelence Leonora Rueda. Spolu s námi ji přivítali Porubští trubači, soubor žesťových nástrojů působící při ZUŠ Ostrava Poruba.

Během celého dne se naši žáci v rámci projektového vyučování dozvěděli mnoho zajímavostí o Mexiku v oblasti nejen kulturní, historické, geografické, v oblasti přírodních krás, ale navíc měli v tělocvičně školy jedinečnou možnost zahrát si původní  mexickou hru s názvem Pelota a vše dovršit oslavou, na které v Mexiku nesmí chybět rozbíjení Piňaty naplněné bonbony. Zlatým hřebem Dne mexické kuchyně byl oběd sestávající se z mexického menu, jehož autorkou je světoznámá šéfkuchařka Cynthia Martinez. Kuchařky naší školní jídelny je pro žáky i hosty připravily na výbornou.

Pro mexickou velvyslankyni bylo také připraveno vystoupení žáků prvního a druhého stupně, kterým chtěli paní velvyslankyni oslnit svými znalostmi španělštiny a především dovednostmi při hře na klavír, kytaru, při zpěvu a tanci a propojit tak naše dvě na první pohled odlišné kultury, které ale mají společné prvky. Soudě podle pozitivních ohlasů se jim to povedlo!

 

 

 

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>