Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Projektový týden

Dnes, v pondělí 22. října, začíná na 2. stupni naší školy projektový týden k 100. výročí vzniku samostatného Československa. Ode dneška do středy se žáci 6. až 8. tříd v hodinách dějepisu či občanské výchovy seznámí prostřednictvím prezentací svých kamarádů z 9. ročníku
s pohnutými okolnostmi, za kterých náš stát v posledních letech 1. světové války vznikal.
Za tuto svou aktivitu budou „deváťáci“ ve čtvrtek odměněni návštěvou památníku v Hrabyni.

A nejen v těchto, ale i v dalších hodinách se k tomuto výročí budeme po celý týden vracet.

Věříme, že se všem líbí výstavky a informační tabule ve vestibulu školy a jsme rádi, že i mnozí  žáci na ně přispěli zajímavými předměty. Určitě si rádi prohlédnete zajímavé předměty z dob vašich rodičů i prarodičů, ať již to je starý porcelán, památeční hodiny nebo máselnice, kterou už můžete vidět jen v muzeu. Unikátní jsou i autentické písemné materiály – dobový tisk zachycující sportovní úspěchy našich šampionů nebo přelomové politické události či dětský časopis Junák z roku 1946. Udivovat vás mohou i některé módní trendy první republiky nebo doby reálného socialismu nebo…. a nebo….. Však si to prohlédněte sami.

A teď pozor. Na žáky 2. stupně čekají v pondělí a úterý i dvě soutěže o pěkné ceny.

V první soutěži si budou žáci všímat tabule s portréty slavných Čechů a vyplňovat soutěžní tiskopis. V další si prohlídnou některé označené předměty z výstavky. Jejich úkolem bude napsat, jak se předmět nazývá a k čemu sloužil. Přeji hodně štěstí.

Věříme, že se nám všem bude projektový týden líbit a přinese nám nejen poučení, ale i chvíle zábavy a radost ze soutěžení.

Mgr. Lenka Mazurková

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>