Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Strom osobností

 

Lípa je pokládána za náš národní strom. Radost z ní mají nejen ochránci krajiny, ale také řezbáři, truhláři, bylinkáři, prostě všichni milovníci přírody. V současnosti naleznete lípy také na našich školních chodbách. Ptáte se, jak je to možné?
V rámci oslav stoletého výročí vzniku našeho samostatného státu si každá třída 2. stupně měla vytvořit plakát, na němž je různými technikami lípa vyobrazená. A je opravdu na co se dívat. Však posuďte sami. Zatím jsou ještě stromy vidět, ale časem by měly „obrůst“ portréty našich slavných osobností, které se během stoletého vývoje naší republiky vyznamenaly v oblasti vědy, kultury, sportu či jinak a s nimiž se budou průběžně navzájem žáci seznamovat především v hodinách dějepisu, občanské výchovy, ale i v hodinách dalších. Tím získají právo nalepit “svou“ osobnost na třídní strom.  Po ukončení akce bude nejaktivnější třída odměněna. Která to asi bude?

Mgr. Lenka Mazurková

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>