Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Němčina hrou

 

 

 

 

 

Ke konci školního roku nedochází jen k udělování známek, ale taky k bilancování toho, co jsme se za daný úsek naučili a co nového poznali. Jednou z aktivit, která probíhala po celý školní rok 2017/2018 byl i mezinárodní eTwinningový projekt s názvem „Wundervolle Welt der Tiere“, do kterého se zapojila třída 8.A. Našemi partnerskými školami v rámci projektu byly školy z Německa, Slovinska, Polska, Tuerecka, Řecka a Španělska.

Téma zvířat je pro všechny velmi atraktivní a nabízí nespočet možných aktivit – a v tomto duchu jsme se do něj „opřeli“ i my. Kromě různých prezentací, výtvarného ztvárnění a natáčení videí, jsme si i sami upekli vánoční cukroví (zmizelo z talíře během půl minuty, jak bylo dobré) a na školní zahradě jsme se dívali na svět badatelskýma očima. Různé broučky a ptáčky jsme si vyfotili a nejlepší výtvory poslali do soutěže o nejkrásnější foto. Nutno zmínit, že fotce od Kuby uteklo první místo jen o fous. Dále jsme si zazpívali a vymysleli vlastní fantazijní zvíře. Díky různorodosti úkolů a témat si každý žák přišel na své a byla podpořena motivace ke vzdělávání a kooperativní spolupráci (v rámci třídy i mezi jednotlivými zahraničními školami navzájem). Nelze opomenout ani mezipředmětové vztahy – kdy jsme se seznámili s Mezinárodním dnem zvířat, možností ochrany zvířat, ohroženými zvířaty u nás a v dalších státech, dále žáci prohloubili své dovednosti při práci s ICT. Třešničkou na dortu byla pošta ze všech partnerských zemí, která obsahovala kromě různých hádenek, her a úkolů i přání k Vánocům a do nového roku.

V rámci sekce německého jazyka se jednalo o vůbec první eTwinningový projekt, který se troufám říct, byl úspěšný.

 Mgr. Zuzana Václavíková

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>