Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Žákovská osobnost roku 2018

Ve čtvrtek 7. 6. 2018 se ve Středisku volného času  na Vietnamské ulici probíhalo slavnostní oceňování žáků a studentů základních i středních škol v Porubě. Pan starosta, Ing. Petr Mihálik, a pan místostarosta, Petr Zábojník, předávali výrazným žákovským osobnostem diplom a odměnu, poukaz na služby Sarezy. Z naší školy byli nominováni tito žáci: za 1.stupeň Jakub S. z 5.B a za 2. stupeň žákyně Petra Z. z 9.B.

Jakub je výborným žákem, v oblibě má především přírodní vědy, po dva roky se účastnil olympiády v matematice. Rovněž navštěvuje kroužek pro nadané žáky vedený Mgr. M. Teichmannovou. Přes své úspěchy je to velmi skromný a nenápadný chlapec, když s ním hovoříte, zjistíte, že je navíc hloubavý, nad problémy přemýšlí a dokáže jasně formulovat své názory.

Petra pracovala po čtyři roky v třídní samosprávě jako předsedkyně třídy, ale rovněž v žákovské radě školy a lze bez nadsázky říci, že bez ní se asi neodehrála žádná velká školní akce. Buď se podílela na její přípravě, nebo se jí účastnila třeba jako pořadatel. Vždy je ochotná pomáhat. Zároveň dosahuje dobrých studijních úspěchů a letos reprezentovala naši školu v okresních kolech olympiád v českém jazyce a v dějepisu, ale i soutěžích sportovních, např. ve střelbě.

Bohužel na konci školního roku se s oběma žáky rozloučíme. Jakub bude pokračovat ve studiu na osmiletém gymnáziu, Petra na střední škole. Přejeme jim mnoho štěstí a úspěchů na nové škole.


Mgr. Lenka Mazurková

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>