Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Vlastivědná exkurze do Prahy 9. ročníku

Vlastivědná exkurze do Prahy s tematickým zaměřením „Po stopách české státnosti“ se vydařila. V době stého výročí vzniku naší republiky jsme se podívali na místa spjatá s nejvýznamnějšími okamžiky vývoje českého státu od doby středověku přes vznik Československa až po současnost. Navštívili jsme Pražský hrad, (zahlédli jsme i pana prezidenta), Staroměstské i Václavské náměstí, Betlémskou kapli, Karlův most, Vyšehrad a jeho hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti naší země.

Připomněli jsme si vznik našeho státu u Obecního domu. Zajímavá byla i prohlídka Židovského města s jeho synagogami a hřbitovem. Není možné navštívit Prahu a neprojít se Kampou, neposedět na Střeleckém ostrově nebo nevyjít na Petřín s jeho rozhlednou a zrcadlovou síní a nesvézt se lanovkou.  Nezapomněli jsme si zopakovat i znaky uměleckých slohů, když na ně v Praze natrefíme na každém kroku (chrám sv. Víta, chrám sv. Mikuláše, bazilika sv. Jiří nebo sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, rotunda sv. Martina tamtéž, kostel Panny Marie Vítězné či Trójský zámeček). Pobyt jsme si zpestřili návštěvou velkolepé pražské zoologické zahrady či jsme nahlédli do filmových ateliérů, kde se natáčí seriál Ulice.

Počasí nám přálo po celou dobu pobytu. Exkurze se nám vydařila, věříme, že na ni budeme jistě všichni rádi a dlouho vzpomínat.

Mgr. Lenka Mazurková, Mgr. Jana Losíková a Mgr. Aleš Moravec

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>