Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Naplňujeme preventivní program

Žáci osmých tříd se zúčastnili v pátek 20. dubna besedy na téma Sociální sítě. Cílem bylo seznámit žáky s nebezpečím a riziky ve vztahu k sociálním sítím. Sociální sítě a jejich používání je v dnešní době běžnou součástí jejich života, a proto mohli osmáci diskutovat s policistou panem Radkem Exnerem z OO PČR Ostrava Poruba o úskalí používání profilů na sociálních sítích, o sdílení fotografií, o komunikaci s lidmi z virtuálního prostředí a dalších tématech.

Žáci VII. B zase měli možnost prověřit si své znalosti v problematice šikany. Je to téma, které je aktuální, neboť šikana se projevuje v mnoha kolektivech různých věkových skupin, a bylo by špatné, před ní strkat hlavu do písku. Při šikanování často nejde o hrubé násilí, ale o méně nápadné, opakované posměšky a naschvály, které dítě ubíjejí psychicky, zahánějí ho do kouta, berou mu radost ze života. Proto by děti neměly mít strach o těchto pro něj nepříjemných situacích mluvit a někomu dospělému se svěřit.

Mgr. Aleš Moravec

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>