Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Literární úspěchy našich žáků

Jsme velmi rádi, že žáci naší školy prokázali své jazykové nadání a uspěli v celorepublikové literární soutěži s názvem Veršujeme jako o život. Podstatou soutěže je napsat limerik, tentokráte téma devátého ročníku znělo ,,Máme rádi oslavy“.

Pro ty, kteří nevědí, co limerik je, můžeme prozradit, že se jedná o krátký pětiveršový útvar (aabba), který proslavil anglický básník Edward Lear. Nejde o báseň vážnou, námět je naopak založen na vtipu, grotesce, nadsázce a nesmyslu. Z bezmála 200 limeriků vybírala ty nejlepší verše osoba nejpovolanější –  básnířka a spisovatelka Radana Šatánková. Slavnostní vyhlášení doplnila básnířka četbou veršů ze své tvorby.

Cenu za 1. místo si v kategorii nižších gymnázií a základních škol převzal osobně z rukou spisovatelky Radany Šatánkové žák 9. A třídy Adam Šmahlík. Druhou příčku ve stejné kategorii obsadil žák Dominik Kališ, žák 8. A třídy.

Všem žákům, kteří se zapojili do soutěže, děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy. Ti, jejichž limericky nebyly oceněny, nemusí smutnit, neboť jejich verše byly zveřejněny ve Sborníku limeriků celorepublikové soutěže na téma Máme rádi oslavy.

Oběma vítězům ještě jednou gratulujeme!

Mgr. Jana Losíková

 

     

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>