Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Krokus

Již po několik let se naše škola zapojuje do projektu Krokus, který vyhlašuje nadace Holocaust Education Trust Ireland. Tato nadace rovněž poskytuje školám cibulky žlutých krokusů, které v tomto podzimním měsíci vysazovali naši žáci 5. a 6. ročníku v hodinách pracovních činností s Mgr. Moravcem. V měsících následujících pak budou sledovat, kdy vyraší první lístky a kdy z trávy zazáří žluté hlavičky květů jako připomínka malých žlutých Davidových hvězd na kabátcích židovských dětí…

Krokusy vykvétají koncem ledna či začátkem února, kdy si budou všichni žáci připomínat Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden) hodinách dějepisu, občanské výchovy nebo literatury. Projekt umožňuje mladým lidem přiblížit problematiku holocaustu a zvyšuje jejich povědomí o nebezpečí rasismu a nesnášenlivosti.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>