Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Ohlednutí za projektem EDISON

Multikulturní vzdělávací projekt, během něhož se žáci v rámci prezentací v anglickém jazyce dozvěděli z úst těch nejpovolanějších co nejvíce o cizích zemích, na naší škole proběhl v celém minulém týdnu, tedy  od 2. do 6. října 2017.

Těmi nejpovolanějšími bylo letos 6 vysokoškolských studentů z různých koutů světa – Chintan z Indie, Isidora ze Srbska, Meredith z Mexika, Nilufer z Turecka, Ana z Gruzie a Ayah z Jordánska.

Během vyučovacích hodin stážisté seznámili žáky 5. – 9. ročníku se základními informacemi o svých zemích, měli připravené zajímavé prezentace, doplněné hudbou. Komunikace probíhala v angličtině, a tak si ji žáci měli možnost prakticky denně vyzkoušet. Těm mladším samozřejmě pomohli s angličtinou průvodci, vybraní žáci 9. ročníku, kteří byli ve třídě přítomni a kteří také pomáhali stážistům na naší škole po celou dobu pobytu.

Vyvrcholením celého projektu byla čtvrteční Global Village, stánky tvořená vesnička, kde v každém jejím koutě mohli žáci 1. a 2. stupně zažít něco jiného. V indickém stánku nám Chintan, oděn do zlatého národního kroje, například ukázal indickou měnu a žáci měli možnost ochutnat zázvorové sušenky. Nilufer z Turecka ve svém krásně vyzdobeném stánku představila zajímavá místa své země a všichni žáci si odnesli suvenýr v podobě přívěšku oka, který je ochrání před všemi zlými duchy. Meredith z Mexika nabídla na ochutnání výborný ovocný salát, Isidora ze Srbska věnovala drobné dřevěné suvenýry a Ayah z Jordánska přichystala tradiční nápoj – kávu ochucenou kardamomem. Hodně dětí toužilo vidět své jméno napsané v srbštině, turečtině, arabštině, hindi, a tak naši stážisté psali a psali či si děti nechaly namalovat na tvář národní vlajku. Rovněž byl nachystán na Global Village i stánek České republiky, ve kterém si naši žáci ověřili hravou formou znalosti o naší zemi. Žáci napříč různými ročníky zajistili opravdu velmi bohatou a reprezentativní ukázku a ochutnávku tradičních českých dobrot. Na stážisty zde čekal vědomostní kvíz o naší zemi, který nejlépe zvládla Nilufer z Turecka.

Páteční den byl ve znamení posledních prezentací a loučení. Stážisté poděkovali za příjemnou atmosféru na naší škole a zázemí, které jim bylo vytvořeno. Žáci devátého ročníku přichystali pro naše hosty na závěr milé překvapení v podobě prezentace, která obsahovala nejzajímavější momenty z celého týdne, a stážisté si také kromě dárků odnesli společné fotografie.

Netradičně strávený týden nám neskutečně rychle utekl. Bylo milé vidět, že naše společnost dokáže fungovat i bez předsudků vůči jiným národnostem. Během pár dní vznikla nová přátelství a také byla cítit týmová spolupráce a ochota pomoci.

Velmi děkujeme rodičům našich žáků, kteří po dobu probíhajícího projektu poskytli zahraničním studentům pobyt ve svých rodinách. Z kladných reakcí žáků lze vyčíst, že vynaložené úsilí pro zrealizování tohoto projektu se jistě vyplatilo.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>