Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Chemická olympiáda

I letos se několik žáků odhodlalo řešit úkoly chemické olympiády. Do boje se dali poprvé i žáci  osmých tříd, kteří s chemií ve standardní výuce teprve začínají. Nutno říci, že to byli žáci, kteří navštěvují kroužek pro nadané žáky a žáky s mimořádným zájmem o chemii. Tématy teoretického školního kola byla výroba papíru, plnidla a pigmenty používaná při výrobě papíru, fotosyntéza, peroxid vodíku a kyseliny a zásady. V praktické části olympiády zkoumali žáci acidobazické indikátory.  Praktické kolo jsme uskutečnili ve spolupráci s profesory Wichterleho gymnázia v Ostravě-Porubě,  čímž jim i touto cestou děkujeme. Nakonec žáci museli ukázat své znalosti i v kontrolním testu. Jak to nakonec dopadlo?

1. místo               Adriana Pardylová z 8. A

2. místo               Jan Veselský z 9. B

3. místo               Vojtěch Polášek z 8. B

Všichni tři žáci byli navrženi do okresního kola, které se uskuteční v prvním březnovém týdnu. Věříme, že se jim podaří namíchat co jak nejlepší chemickou směs znalostí a dovedností v laboratoři a přejeme jim ať „nevybuchnou“.

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>