Žákovská knížka

Archiv

ZŘIZOVATEL ŠKOLY

PODPORUJÍ NÁS

Badatelský kemp II.


Po příjezdu do Olomouce vykouklo sluníčko z mlhy a nám začal krásný den. Po malé procházce kolem několika fakult Univerzity Palackého jsme se ocitli u Pevnosti poznání. Nejenže nás čekala prohlídka muzea vědy se spoustou zajímavých exponátů, pokusů, hlavolamů, ale proměnili jsme se opět v chemiky. Oblékli jsme pláště a huráááá na výrobu šumivých bomb do koupele, pro nás badatelé to samozřejmě byla zajímavá práce s kyselinou citronovou a hydrogenuhličitanem sodným. Nakonec jsme si krásně odpočinuli v malém planetáriu. Naše bádání jsme potom spojili i s prohlídkou historického jádra Olomouce.  V neděli jsme se opět vzdělávali, přece nebudeme sedět doma! Tentokrát do Velkého světa techniky v Ostravě. V laboratořích jsme dokazovali pomocí UV záření přítomnost riboflavinu ve vanilkovém pudingu, obsah modifikovaného škrobu v několika základních potravinách. Poté jsme navštívili divadlo vědy, kde jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli hoření propan-butanu, shlédli jsme plamenové zkoušky a mnoho dalších zajímavých pokusů. V 3D kině jsme se vydali na cestu vesmírem. Někteří odvážlivci vyzkoušeli i jízdu na gyroskopu. Ti astronomové to fakt nemají jednoduché! Děkujeme za super badatelský víkend! Podívejte se na fotky. Opět jsme si dokázali, že věda je zábava!

Tato akce proběhla v rámci projektu „Nedělejme z toho vědu“, na který jsme dostali příspěvek z rozpočtu statutárního města Ostravy.

 

Zanech odpověď

  

  

  


*

Můžeze použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>